Andra, coach-ul AMAzing la Cafeaua Inspiratiei din 24 martie

Andra, coach-ul AMAzing la Cafeaua Inspiratiei din 24 martie
Sunt Andra Marţuneac, omul iubitor de oameni și încrezător în potențialul lor.
Am fost mereu fascinată de puterea transformării umane. Curiozitatea m-a ghidat către explorarea interioară de a privi omul ca pe un întreg (minte, trup, suflet) și către dorința de a înțelege cum putem depăși convingerile limitative care ne țin pe loc.
Am experimentat la rândul meu, blocaje, temeri și îndoieli că fiecare dintre noi, dar am descoperit că fiecare obstacol ascundea o lecție prețioasă și că acestea nu erau decât invitații către creștere și cunoaștere profundă.
Această călătorie personală, plină de momente de descoperire și provocări asumate, m-a condus către misiunea de a sprijini oamenii să își redescopere genialitatea latentă și să strălucească.
Coaching-ul a adus pentru mine atât de multă valoare și beneficii prin măiestria de predare și dăruirea Anei Maria Alexandru, fondatoarea AMA Leadership Academy, încât mi-am dorit să fiu sprijin și altora în procesul de înțelegere a propriei persoane, de aducere a clarității asupra vieții și obiectivelor personale și profesionale, acționând pe măsură potențialului revelat în proces.
Am învățat că povestea mea nu este un dat, o certitudine, ci că o pot rescrie și că doar eu sunt autorul și creatorul propriei povești.
Am acceptat provocarea de a fi Coordonatoarea Comunității Amazing și să fiu gazda cu numărul trei a Cafelei Inspirației din data de 24 martie de la ora 9.00.
M-am gândit ca săptămâna viitoare să ne lăsăm motivati si sa ne impartasim parerile si sustinerea pe marginea urmatorului citat: “Cel mai mare hoț al vieții este pierderea timpului” – Michelangelo
Abia astept sa ne bucuram de gustul cafelei viitoare si sa simtiti si voi pe deplin puterea comunitatii AMAzing, un spatiu cald, plin de iubire, buna dispozitie si cel mai important… oameni minunati!
Pana pe 24 martie, m-am gandit sa ma folosesc de jocul numit Chestionarul lui Proust pentru a va aduce mai multe detalii despre gazda voastra, Andra 😊
- Principala trăsătură a caracterului meu: Empatia.
- Calitatea pe care o prefer la un bărbat: Curajul.
- Calitatea pe care o prefer la o femeie: Autenticitatea
- Ce apreciez cel mai mult la prietenii mei: Suntem cu toții diferiți, din fericire (Mobexpert)
- Principalul meu defect: Credulitatea
- Ocupația mea preferată: Oamenii
- Visul meu de fericire: Să trăim cu toții în armonie și iubire, dar până atunci…să deschid o Școală Altfel
- Țara în care aș vrea să trăiesc: Italia.
- Culoarea preferată: Albastru
- Floarea preferată: Lăcrămioara
- Pasărea preferată: Vulturul
- Eroina mea preferată: Fiica mea
- Carte preferată: Micul prinț, Antoine de Saint Exupery
- Numele preferat: Aida
- Ce detest cel mai mult: Nedreptatea
- Darul natural pe care aș vrea să-l am: Citirea gândurilor😊))
- Starea de spirit actuală Recunoscătoare😊
- Greșeli care-mi inspiră cea mai multă indulgență? Cele asumate
- Deviza mea: “Nu muri păstrând muzică în tine.” – Wayne Dyer
Vrei și tu cu noi? Mai jos sunt toate detaliile:
Aceasta este o întâlnire on-line, organizată săptămânal, dedicată socializării, schimbului de idei și energizării spiritului oamenilor din comunitatea noastră AMAzing.
CAFEAUA INSPIRATIEI
Gazdă: Andra Marțuneac – AMAzing Life Coach
Dată: luni, 24 martie
Ora: începând cu ora 9:00 AM până în ora 10:30 AM
Locație: on-line, pe zoom – link de conectare
Participarea este gratuită!
Hai și tu cu noi, în Comunitatea AMAzing si pe grupul de Whatsapp al AMA Leadership Academy: AMAzing cu zing, zing zing!
Autorul articolului
-
Amazing Coach, iubitoare de frumos, optimista si cugetatoare necontenita
Related Posts
Elena, coach-ul AMAzing la Cafeaua Inspiratiei din 21 aprilie
Întâlnire între prietene: Cum ar fi să vorbim cu corpul nostru ca și cu un prieten drag?
Ancuța, coach-ul AMAzing la Cafeaua Inspiratiei din 14 aprilie
Prima cafea a lunii aprilie
Octavia, coach-ul AMAzing la Cafeaua Inspiratiei din 7 aprilie
Categorii de articole
Articole recente
- Elena, coach-ul AMAzing la Cafeaua Inspiratiei din 21 aprilie
- Întâlnire între prietene: Cum ar fi să vorbim cu corpul nostru ca și cu un prieten drag?
- Ancuța, coach-ul AMAzing la Cafeaua Inspiratiei din 14 aprilie
- Prima cafea a lunii aprilie
- Octavia, coach-ul AMAzing la Cafeaua Inspiratiei din 7 aprilie
Etichete